Úřad práce chyboval ve více než stomilionovém tendru

- Aktuality autor: Danica Klein

Úřad práce ČR chyboval ve více než stomilionovém tendru na zlepšení politiky zaměstnanosti v projektu Absolventi a praxe. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil výběr vítěze, Úřad práce musí nabídky firem posoudit znovu. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Rozhodnutí je pravomocné, Úřad práce se proti němu neodvolal. 

Úřad práce ČR

Úřad práce ČR,zdroj: Profimedia.cz

Úřad práce tendr s předpokládanou hodnotou 110 milionů korun bez DPH vypsal loni v lednu. Do soutěže se přihlásilo šest firem. Úřad původně čtyři vyřadil a jako nejvhodnější vybral nabídku společnosti COFET. Zadavatel pak ještě ale rozhodnutí hodnotící komise změnil. 

Firma Cofet byla vyzvána ke zdůvodnění údajně mimořádně nízké nabídkové ceny a následně vyřazena. Firma se proti tomu odvolala a ÚOHS jí dal za pravdu. "Postup zadavatele mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedla v rozhodnutí místopředsedkyně ÚOHS Eva Kubišová. 

Tendr se vrací znovu do fáze hodnocení nabídek. Sporná byla dosud otázka jedné z cenových položek týkající se administrace pracovní praxe, za kterou si Cofet účtoval pouze jednu korunu. Původní vítěz tendru Axial Personnel Agency oproti tomu kalkuloval 1998 korun. 

Tagy: tendr Úřad práce COFET

Zdroje: ČTK