Uplynulý víkend na silnicích s nejčernější bilancí: předčasně ukončil 9 životů

- Aktuality autor: Michal Polák

Uplynulý víkend byl na českých silnicích tragický, při nehodách zemřelo devět lidí, další dva lidské životy si havárie vyžádaly už v pátek. Podle předběžných policejních statistik je to zřejmě nejtragičtější víkend letošního roku. Dosud nejhorší byla sobota a neděle 9. a 10. června, kdy policisté zaznamenali při nehodách osm obětí.


O život přišli v sobotu a neděli mimo jiné tři motorkáři. Jeden z nich, pětadvacetiletý řidič skútru, narazil v sobotu v noci do zdi v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku a na místě byl mrtvý. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a v zatáčce vyjel ze silnice.

Další třicetiletý motorkář se v neděli na silnici I/3 poblíž obce Roudno na Táborsku zřejmě vyhýbal jinému vozidlu a vyjel mimo vozovku. Smrtelně se přitom zranil. V tentýž den nepřežil nehodu ani motorkář, který se u Poličky na Svitavsku srazil s osobním autem.

Na Poličsku se v neděli ráno stala smrtelná nehoda i mezi Jedlovou a městem Bystré. Třiatřicetiletý řidič auta tam zemřel po nárazu do stromu.

Zemřel i hazardující cyklista

O život přišel v neděli večer i dvaašedesátiletý cyklista, který jel v Ostravě na neosvětleném kole a navíc v protisměru. Pětadvacetiletá řidička osobního auta ho zřejmě pozdě zaregistrovala, narazila do něj čelně a odhodila ho na vůz, který právě předjížděla. Cyklista na místě zemřel.

Sobotní srážku dvou aut na silnici 28 na Mostecku nepřežil čtyřiaosmdesátiletý řidič. Na Mostecku to přitom byla druhá tragická nehoda od pátku, kdy jen o několik kilometrů dál u Bečova zahynul sedmadvacetiletý motocyklista po srážce s osobním autem.

Češi umírali o víkendu také v zahraničí. V sobotu časně ráno havaroval na dálnici A1 ve střední části Chorvatska český autobus, který mířil na Makarskou riviéru. Osm z 51 lidí ve vozidle nehodu nepřežilo. Mnoho dalších bylo zraněno. Co bylo příčinou nehody, policie vyšetřuje. Spekuluje se o tom, že se stala kvůli mikrospánku řidiče.

Tagy: tragédie smrt vikend nehody

Zdroje: ČTK