ÚOOÚ: ČSSD pouhým zveřejněním fotografií odpůrců zákon neporušila

- Aktuality autor: red

Sociální demokraté samotným zveřejněním fotografií svých odpůrců na internetu zákon o ochraně osobních údajů neporušili, nesmí je ale použít k další identifikaci vyfotografovaných lidí, informoval Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ).

Lidové noviny (LN) v úterý informovaly o tom, že na akcích, kde vystupuje předseda ČSSD Jiří Paroubek, si jeho lidé fotografují obličeje oponentů vyjadřujících nesouhlas. Vedoucí marketingu ČSSD Petr Dimun LN řekl, že socialisté si tímto způsobem prověřují, zda nejsou nespokojení demonstranti placeni konkurenční ODS. První fotografie strana v pondělí strana zveřejnila na webu v sekci s názvem "Galerie modrého týmu", ve čtvrtek ale všechny fotografie stáhla.

Postoj sociálních demokratů kritizovala ODS. Předseda Mirek Topolánek postup ČSSD označil za nepřijatelný, strana tím prý vytváří atmosféru strachu. Po zveřejnění informací o fotogalerii ČSSD si odpůrci předsedy sociální demokracie Jiřího Paroubka na sociální síti Facebook založili skupinu s názvem Fotka pro Paroubka. Přihlásilo s k ní již téměř 45.000 lidí.

Tagy: ČSSD

Zdroje: ČTK