ÚOHS zrušil více než stomilionový tendr pražského magistrátu

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil více než stomilionový tendr pražského magistrátu na zpracování projektové dokumentace na propojení Prahy 12 s Pražským okruhem. Rozhodnutí je pravomocné, Praha se proti němu neodvolala. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. 

Bankovky

Bankovky,zdroj: Isifa.com

Praha tendr vypsala v září 2011. Původní předpokládanou cenu zakázky zvýšila z 95 milionů korun na 145 milionů. Podle ÚOHS měl magistrát v souvislosti s navýšením ceny zakázky přiměřeně prodloužit lhůtu pro firmy, které se chtěly do tendru přihlásit. 

Postup města mohl podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky, proto ÚOHS tendr zrušil. Z rozhodnutí vyplývá, že se o zakázku ucházelo deset firem, pouze šest z nich ale splnilo kvalifikaci, jeden z tendru odstoupil. 

Chyby v postupu pražského magistrátu našel ÚOHS i v roce 2012. Zrušil tehdy zakázku na zajištění inženýrské činnosti při stavbě propojení Prahy 12 a Pražského okruhu. Elektronickým losováním omezila počet účastníků tendru, podle ÚOHS byl postup města netransparentní. 

Tagy: ÚOHS

Zdroje: ČTK