ÚOHS prošetřuje milionovou veřejnou zakázku na MŽP

- Aktuality autor: red

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) prošetřuje zakázku ministerstva životního prostředí na organizaci zajištění výběrových řízení v letech 2010 až 2013. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun.

Ministerstvo již dříve vybralo firmu OTIDEA. Zatím s ní ale nemůže podepsat smlouvu. Brání mu v tom předběžné opatření ÚOHS. Informoval o tom web antimonopolního úřadu.

Antimonopolní úřad se zakázkou zabývá už několik měsíců

Rozhodnutí, zda ministerstvo svým postupem porušilo zákon o veřejných zakázkách či nikoliv dosud nebylo vydáno. "Správní řízení probíhá," řekl mluvčí ÚOHS Kristián Chalupa.

Úřad v průběhu správního řízení "získal pochybnosti o souladu postupu zadavatele se zákonem," uvedl v aktuálním rozhodnutí týkajícím se vydání předběžného opatření předseda ÚOHS Petr Rafaj. Konkrétně se ÚOHS zabývá posouzením výše nabídkových cen, oznamováním zakázky v informačním systému veřejných zakázek a vyloučením jednoho z uchazečů z tendru.

Ministerstvo tendr vypsalo začátkem letošního roku. S vybraným uchazečem chtělo podepsat smlouvu už v květnu. Antimonopolní úřad se případem zabývá od června, kdy se na něj obrátilo sdružení GORALEP, které tvoří společnosti Executive Project Group, a.s. GORDION, s.r.o. a Allowance s.r.o.

Tagy: podezření zakázka ÚOHS

Zdroje: ČTK