Únosci po 47 dnech pustili dceru bulharského "kokainového krále"

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Únosci v neděli večer propustili po 47 dnech zadržování desetiletou dceru Bulhara Evelina Baneva, který je označován za šéfa pašerácké sítě přepravující kokain z Latinské Ameriky do Evropy. Informovalo o tom dnes bulharské ministerstvo vnitra. Podle nepotvrzených zpráv bylo za její propuštění vyplaceno výkupné půl milionu eur (téměř 13 milionů Kč). 

Únos (ilustrační foto)

Únos (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Banevovu dceru Laru únosci podle ministerstva dovezli na parkoviště v Sofii nedaleko policejní stanice, kam pak došla pěšky. Holčička je v dobrém fyzickém stavu a nyní o ni pečují psychiatři. 

Podle soukromé televize BTV únosci požadovali za její propuštění dva miliony eur, rozhlasová stanice BNR ale tvrdí, že zaplaceno bylo půl milionu eur. Oficiálně tyto informace ale potvrzeny nebyly. 

Laru pachatelé unesli 5. března od jejího domova autem, kterým měla jet do školy. V Bulharsku to byl údajně první případ únosu tak malého dítěte. 

Sedmačtyřicetiletý Evelin Banev byl 15. února v Sofii odsouzen k sedmi a půl roku vězení za legalizaci téměř 12 milionů eur. Nyní je v Itálii, kde před soudem čelí obvinění, že pro kalábrijskou mafii, N'dranghetu, dovážel z Jižní Ameriky kokain. Z pašování drog je také obviněn v Rumunsku.

Tagy: únos Bulharsko kokain

Zdroje: ČTK