Unesl a týral muže, hrozí mu osmnáct let za mřížemi

- Aktuality autor: Jakub Procházka

Obvinění z pokusu o vraždu čelí třiačtyřicetiletý muž, který podle kriminalistů unesl a několik hodin napadal muže na Přerovsku. Podle policistů jej držel svázaného a snažil se jej také oběsit. Podezřelý muž sedí ve vazbě. Hrozí mu deset až 18 let za mřížemi.

Případ se stal na konci února. Policisté k němu nechtěli dosud poskytnout bližší informace kvůli těžké psychické újmě napadeného muže. Řekl to šéf odboru obecné kriminality Krajského policejního ředitelství v Olomouci Libor Šamšula. 

"Pachatel poškozeného v Oseku nad Bečvou násilím naložil do vozidla a vezl ho do svého trvalého bydliště na Přerovsku. Tam jej držel několik hodin spoutaného. Fyzicky ho napadal, vyhrožoval mu a pokusil se ho následně i oběsit. Z tohoto místa jej poté odvezl na Kroměřížsko a vyhodil ho z auta," uvedl Šamšula. 

Motivem byly osobní spory

Muž, který byl několik hodin zbaven osobní svobody, utrpěl podle kriminalistů především duševní otřes. "Tím, že ho tam věšel, byl na hranici smrti. Utrpěl i poranění po napadání," doplnil kriminalista. Podotkl, že muži se spolu znali a důvodem útoku byly osobní spory. 

V Olomouckém kraji to byl první pokus vraždy v letošním roce. V březnu dopadli kriminalisté dvacetiletého muže podezřelého z toho, že ubil svého známého v Třebčíně na Olomoucku. Loni kriminalisté vyšetřovali třináct vražd, v roce 2009 jich bylo deset.

Tagy: vazba vražda pokus týrání

Zdroje: ČTK