Ukrajinští pohraničníci: Odrazili jsme útok vzbouřenců

- Aktuality autor: Ondřej Neufus

Skupina ozbrojenců se dnes podle ukrajinských úřadů pokusila zmocnit strážního stanoviště, které na ukrajinsko-ruských hranicích ovládala ukrajinská armáda.

Ukrajinští vojáci

Ukrajinští vojáci,zdroj: Isifa.com

Zhruba 40 mužů prý zaútočilo z ukrajinské strany hranic v Luhanské oblasti. Vojáci je v přestřelce odrazili. Podle agentury Reuters o tom informovala ukrajinská pohraniční stráž.

Na hranici mezi Ukrajinou a Ruskem v Luhanské oblasti přijely dnes dvě dodávky plné lidí, kteří se prý zprvu tvářili, že chtějí přejet na ruskou stranu. Pak však muži vytáhli zbraně a vyzvali vojáky, aby se vzdali. Pohraničníci to však odmítli a začali střílet. Útočníci zareagovali použitím zápalných lahví, po chvíli však svou snahu vzdali a odjeli.

Luhanská oblast je jedním z hlavních center proruských separatistů, kteří chtějí dosáhnout odtržení regionu od Ukrajiny. V samozvané luhanské "lidové republice" mají v neděli lidé o tomto kroku hlasovat v referendu.

Ukrajinská armáda v současnosti vede na východě země operaci proti ozbrojeným vzbouřencům, kterou Kyjev nazývá "protiteroristickou akcí".

Tagy: Ukrajina povstalci Útok

Zdroje: ČTK