Ukrajinská armáda nasadila těžké zbraně a dobyla Severodoněck

- Aktuality autor: Petr Kubec

Strategicky významné město Severodoněck v neděli dobyla za pomocí těžkých zbraní ukrajinská armáda. Dalším cílem ukrajinských vojáků je město Luhansk.

Ukrajinská armáda

Ukrajinská armáda,zdroj: Profimedia.cz

Vojáci zablokovali všechny výpadovky ze Severodoněcku a obsadili okolní obce. V Rubižném vojenské jednotky prohledávají střed města, kam prý pronikly bez většího odporu. Většina povstalců, mezi nimi prý velké počty kozáků a Čečenců, před příchodem armády město spěšně opustila.

V samotném Luhansku panuje podle médií velké napětí, vzbouřenci posilují obranná postavení na předměstích v očekávání armádního útoku. Předsunuté vojenské jednotky jsou podle agentury Unian v obci Heorhijivka, která leží tři kilometry jižně od Luhansku. Nedaleko luhanského letiště dnes ukrajinští vojáci palbou z tanků zničili dvě baterie raketometů Grad.

Ukrajinské velení dnes oznámilo, že zaznamenává známky dalšího posilování ruských vojsk v hraničních oblastech. Ruská armáda prý zvyšuje stavy vojáků a těžké techniky v Rostovské, Belgorodské a Brjanské oblasti a na Krymu. Podle západních zdrojů se stavy ruských vojáků na hranicích s Ukrajinou pohybují kolem 12.000 mužů.

Tagy: Rusko Ukrajina krize na Ukrajině Doněcká oblast separatisté Luhanská oblast ukrajinská armáda

Zdroje: ČTK