U Šternberka se srazilo šest aut, jeden člověk zemřel

- Aktuality autor: Michal Polák

Na silničním tahu mezi Olomoucí a Šternberkem se dnes odpoledne srazilo šest aut. Jeden člověk při nehodě zemřel. Záchranáři z místa nehody odvezli sedm zraněných. Silnice byla zhruba čtyři hodiny uzavřena, dopravu museli policisté odklánět. Okolnosti nehody na místě vyšetřuje policie. Dnes o tom informovali mluvčí hasičů, policie a záchranné služby. 

Hromadná nehoda

Hromadná nehoda,zdroj: Mediafax

Nehoda se stala kolem 15:00 u odbočky na Štarnov. "Z místa nehody jsme odvezli sedm zraněných lidí, dva z nich do šternberské nemocnice a pět do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jeden muž na místě zemřel. U zraněných lidí jde o středně těžká až těžká zranění, to ukážou další vyšetření v nemocnici," řekl náměstek ředitele krajské záchranné služby Jan Weinberg. 

Původní informaci o počtu pěti havarovaných aut upřesnil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák, který je na místě hromadné nehody. "Jde o celkem šest bouraných vozidel, dvě z aut havarovala po čelní srážce," řekl Hošák. V jednom z těchto aut zemřel muž. Vozy po čelním střetu jsou podle očitých svědků zcela zdemolované, chybí v nich i motor. Ostatní vozy jsou rozházeny po silnici. "Tři osoby z havarovaných aut jsme museli vyprošťovat," řekl Hošák. 

Podle krajského policejního mluvčího Josefa Bednaříka nehodu pravděpodobně zavinil devětačtyřicetiletý řidič fabie, který jel ve směru od Šternberku. "Z dosud neznámých příčin vjel se svým vozem do protisměru. Řidiči vozu Suzuki se mu ještě vyhnul, ale čtyřiašedesátiletému řidiči s mitsubishi se to již nepodařilo a s vozem se čelně střetl. Poté došlo k dalším nehodám," řekl Bednařík. Řidič fabie i se dvěma spolucestujícími byl při nehodě zraněn a převezen do olomoucké nemocnice, řidič mitsubishi při nehodě zemřel. V autě cestoval sám. 

Lidé převezeni do olomoucké fakultní nemocnice utrpěli podle mluvčího Egona Havrlanta těžká zranění. "Jsou ve stabilizovaném stavu, podle lékařů ale nelze vyloučit komplikace. Utrpěli především těžká poranění hlavy, hrudníku, břicha a dolních končetin," řekl Havrlant. 

Hlavní tah mezi Olomoucí a Šternberkem byl od 15:00 uzavřen, dopravu policisté odkláněli. Silnici se jim podařilo znovu zprovoznit před 19:00.

Tagy: autonehoda Olomouc

Zdroje: ČTK