U Moskvy se zřítilo letadlo. Nepřežilo 71 lidí

AKTUALITA - Aktuality autor: von

V Rusku dnes havaroval letoun Satarovských aerolinií. Letoun Antonov An-148 se zřítil k zemi jen šest minut po startu z moskevského letiště Domodědovo. Pád pravděpodobně nepřežil žádný ze 71 lidí na palubě. Ruská prokuratura už zahájila trestní řízení pro podezření z porušení pravidel bezpečnosti leteckého provozu.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Profimedia

Podle záchranářů mohlo být příčinou neštěstí špatné počasí, chyba posádky nebo technický problém; mezi spekulacemi ruských médií se neobjevují úvahy o terorismu. "Možné jsou různé příčiny havárie, mezi nimi počasí," citovala televize Rossija24 Žannu Těrechovovou, poradkyni ministra dopravy.

Letoun s celkem 71 lidmi na palubě mířil z moskevského letiště Domodědovo do jihoruského města Orsk. Nehodu, ke které došlo několik minut po startu nedaleko ruské metropole ve 14:27 místního času (12:27 SEČ), podle všeho nikdo nepřežil. Většina cestujících pocházela z Orenburské oblasti, v níž Orsk leží. Úřady zřídily pro blízké pasažérů krizovou linku.

Ruská média citují svědky nehody, podle nichž byl stroj ještě před dopadem na zem v plamenech. Zástupce záchranářů agentuře Interfax sdělil, že trosky "jsou rozesety zhruba na kilometru".

Saratovské aerolinie vznikly v 90. letech. Podle britské zpravodajské stanice BBC dostaly v roce 2015 zákaz provozovat mezinárodní lety poté, co přepadová kontrola zjistila, že v kabině se nachází někdo jiný než členové posádky. Společnost se proti zákazu odvolala a od roku 2016 obnovila charterové mezinárodní lety. Provozuje letecké spojení hlavně mezi ruskými městy, ale i mezi různými destinacemi v Arménii a Gruzii.

Tagy: Rusko zahraničí Moskva letecké nehody

Zdroje: ČTK