U Islámábádu spadlo letadlo se 152 lidmi, nalezeni mrtví i ranění

- Aktuality autor: red

V horách poblíž pákistánského Islámábádu se dnes za špatného počasí zřítilo letadlo se 152 lidmi na palubě. Záchranáři zatím našli těla pěti mrtvých a také pět zraněných. Letadlo mířilo z jihopákistánského Karáčí a v Islámábádu chtělo přistát. Podle agentur pilot ztratil kontakt s řídící věží na islámábádském letišti.

Svědci viděli stroj přelétávat nezvykle nízko. Parvíz George z pákistánského úřadu pro civilní letectví řekl, že příčina nehody není jasná. "Letadlo chtělo přistát v Islámábádu, ztratilo kontakt s kontrolní věží a později jsme se dověděli, že spadlo," sdělil. Na letišti v Islámábádu se shromáždili lidé, kteří na pasažéry čekali. Mnozí z nich se snaží dovolat blízkým a další pláčou.

"V oblasti neštěstí je několik těl, čtyři nebo pět už bylo odvezeno. Letadlo hoří," sdělil pákistánské televizi GEO zástupce islámábádské radnice.

Na palubě bylo 146 cestujících a šestičlenná posádka. Nad místem neštěstí pátrá vrtulník po přeživších. Z leteckých snímků je patné, že letadlo hoří. Vrak leží na nepřístupném místě hor a záchranáři se k němu za hustého deště vydali pěšky.

Zatím není jasné, zda počasí bylo příčinou neštěstí, ale podle podrobných meteorologických zpráv u Islámábádu velmi hustě prší a viditelnost je do tří kilometrů. Hustý déšť je rovněž v Karáčí, kde voda stojí v ulicích.

Policie oznámila, že pracovníci horské služby už našli části stroje a viděli těla několika lidí.
Letadlo patří pákistánské soukromé letecké společnosti Airblue. Podle televize CNN je velikostí druhá největší v Pákistánu a kromě domácích spojů zajišťuje také lety do Ománu, Spojených arabských emirátů a Británie. Při letech z Británie stroje doplňují pohonné hmoty v Turecku. Podle některých zdrojů CNN je možné, že místem startu zříceného letadla bylo právě Turecko.

Nehoda se odehrála v národním parku poměrně nízkého pohoří Margalla. Je to turisty navštěvované místo, ale nejvyšší partie pohoří jsou špatně dostupné. Podle jedné z legend jeho název v místních jazycích upozorňuje na výskyt velkého množství hadů.

Tagy: nehoda letadlo Pákistán mrtví

Zdroje: ČTK