U hinduistického chrámu v Indii se navzájem ušlapalo více než 50 lidí

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Přes padesát lidí zahynulo a více než 100 utrpělo zranění v davové panice, která dnes vypukla u hinduistického chrámu v indickém státě Madhjapradéš. Informovala o tom indická zpravodajská televize NDTV, podle níž lidé umírali v tlačenici u mostu přes řeku nedaleko svatyně. Agentura DPA s odvoláním na místního policejního šéfa uvedla, že mrtvých je více než 60. 

Hinduistický chrám (ilustrační foto)

Hinduistický chrám (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

Neštěstí se stalo u chrámu Ratangarh, před nímž se podle NDTV na závěr několikadenního hinduistického svátku shromáždilo na půl milionu věřících. Policie si důvodem paniky zatím není jistá. Policejní zdroje televize ale tvrdí, že skupina věřící ze státu Uttarpradéš se se chtěla rychle dostat přes velký zástup k chrámu, a šířila fámy, že most je na pokraji zhroucení. 

Panují obavy, že někteří lidé spadli z mostu do řeky a nyní jsou nezvěstní. NDTV na svých webových stránkách rovněž napsala, že část věřících v hněvu napadla kamením policisty za to, že podle nich včas nezasáhli. Několik strážců pořádku přitom utrpělo zranění. 

V Indii nezřídka dochází k podobným masovým panikám. V únoru na nádraží ve městě Allahabádu zahynulo při hinduistické slavnosti 35 lidí. V roce 2008 zemřelo při tlačenici u chrámu Čamunda v blízkosti města Džódhpur více než 200 věřících. 

Tagy: Indie hinduismus

Zdroje: ČTK