U Havla se potvrdil zánět průdušek, je doma a bere antibiotika

- Aktuality autor: red

Bývalý prezident Václav Havel má zánět průdušek, potvrdily laboratorní testy, musí proto brát antibiotika. Minimálně týden bude v domácím léčení a lékař za ním bude docházet.

Informaci sdělila Havlova tajemnice Sabina Tančevová. Havlovi se udělalo špatně v úterý ráno. Dostal horečku, musel proto zrušit schůzku s britským princem Charlesem a cestu do Gruzie, kde měl být ode dneška.


Zánět průdušek se Havlovi vrátil, se zánětem dýchacích cest byl nemocen již v únoru. Exprezidenta nemoci dýchacích cest trápí často a představují pro něj vždy zvýšené riziko. V minulosti totiž měl rakovinu plic, kvůli níž mu lékaři museli polovinu plíce odstranit. Nepříznivé pro jeho zdraví je i to, že léta kouřil a že byl v 80. letech vězněn.


Loni na začátku roku plicní problémy ohrožovaly Havlův život. Tehdy přišel do motolské nemocnice na odoperování zánětlivého ložiska v krku, jeho rehabilitaci pak ale komplikovalo zahlenění plic.


Havel a jeho manželka Dagmar se měli v úterý setkat s princem Charlese a jeho chotí Camillou na závěr jejich čtyřdenní návštěvy Česka. Poté měli společně zavítat do anglického gymnázia The English College, jehož jsou Charles a Havel patroni. Havel ale kvůli nemoci program zrušil.

Tagy: havel onemocnění

Zdroje: ČTK