Trutnoff zahájí Frodo, v Hradci vystoupí drsňák Seagal

- Magazín autor: Šárka Novotná

Elijah Wood bude hostem letošního ročníku festivalu Trutnoff. Dvaatřicetiletého herce nejvíc proslavila role hobita Froda v kultovním Pánovi prstenů. Hradecký Rock For People zas přivítá Stevena Seagala. V roli kytaristy.

Herec Elijah Wood s Peterem Jacksonem, režisérem Pána Prstenů

Herec Elijah Wood s Peterem Jacksonem, režisérem Pána Prstenů,zdroj: Profimedia.cz

Elijah Wood přijede na Trutnoff s projektem Wooden Wisdom & DJ Fitz. Zařadí se tak mezi hlavní nehudební hosty festivalu, kterými v minulosti byli představitel filmového Vinnetoua Pierre Brice nebo bývalý prezident Václav Havel.

"Po loňské návštěvě náčelníka Apačů uvítáme představitele hobitů ze Společenstva prstenu. Frodo celý festival nejprve při kmenovém obřadu pozdraví, slavnostně uvede a zahájí. Poté se odebere do Undergroundového stanu Ivana M. Jirouse, kde nebude stříhat ušima, ale míchat své desky." uvedl Věchet. 

Zakladatel trutnovského festivalu přezdívaného Český Woodstock Martin Věchet připomněl, že kniha Pán prstenů anglického autora J. R. R. Tolkiena se v 80. letech šířila v samizdatu a oficiálně v Československu nemohla vyjít. "Mordor strašil i komunisty. Nyní přijede do podhorského ležení jeden z jejích hlavních filmových představitelů," podotkl Věchet. Trutnoff letos proběhne mezi 14. a 17. srpnem.

Také festival Rock for People láká na známou filmovou tvář. Do Hradce Králové míří hrdina akčních filmů 90. let, režisér, scénárista a producent Steven Seagal. "Seagal je velmi dobrým kytaristou a zpěvákem, který ctí tradice velkých mistrů," sdělila za pořadatele Lucie Čunderliková. Rock For People se koná od 3. do 5. července.

Tagy: pán prstenů

Zdroje: ČTK