Tropy vydrží do čtvrtka, v pátek se prudce ochladí

- Aktuality autor: Michal Polák

Na Moravě dnes bude pokračovat vlna veder, do Čech se tropické počasí vrátí v úterý. Meteorologové varují, že může být až 38 stupňů Celsia, horko bude panovat do čtvrtka. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zároveň zrušil výstrahu před požáry. 

Tropické počasí

Tropické počasí,zdroj: ThinkStock

"Dnes očekáváme vysoké teploty na Moravě a ve Slezsku, na jihovýchodě Moravy až 33 stupňů Celsia," uvedl ČHMÚ. Od úterý do středy budou vysoké teploty i v Čechách, a to 30 až 35 stupňů Celsia. Na Moravě a ve Slezsku zůstanou velmi vysoké teploty, na jihovýchodě to může být 33 až 38 stupňů Celsia. Ty potrvají do čtvrtka, kdy vyvrcholí příliv tropického vzduchu před postupující studenou frontou, sdělil ČHMÚ. 

Vedra panují v Česku už třetí týden. Lidé by se proto měli i v nadcházejících dnech vyvarovat pobytu na slunci zejména v poledne a odpoledne, měli by i dostatečně pít a chránit se slunečními brýlemi, opalovacími krémy a pokrývkami hlavy. 

V pátek by mělo přijít prudké ochlazení, denní maxima spadnou na 18 až 22 stupňů. Slunečné letní dny ukončí déšť a přeháňky. 

Tagy: srpen počasí léto

Zdroje: ČTK