Tři stovky karvinských horníků trápí zažívací potíže, příčina není jasná

- Aktuality autor: Jan Pastor

Přibližně 300 pracovníků Dolu Karviná - závodu ČSA trápí v posledních třech dnech zažívací potíže. Příčina onemocnění není dosud jasná. Zdroj nákazy hledá Krajská hygienická stanice ve spolupráci s OKD i externími firmami, které pro šachtu zajišťují stravování a další služby, informoval dnes Marek Síbrt ze společnosti OKD. Na Dole Karviná je celkem zaměstnáno asi 5000 lidí, problémy jsou pouze v závodu ČSA.

Síbrt dodal, že společnost už přijala potřebná opatření. "Informovali jsme všechny pracovníky dolu, posílili hygienickou prevenci a zajistili dostatek balené pitné vody," uvedl Síbrt.

Doplnil, že podle předběžných výsledků rozborů, které nezávisle na sobě provedly hygiena a společnost LabTech, není příčinou onemocnění pitná voda. Oficiální výsledky rozborů budou k dispozici v pondělí. "Zdrojem nákazy pravděpodobně nejsou svačiny pro důlní pracovníky, které se připravují pro všechny pracoviště OKD v areálu Dolu Darkov. Pracovníci ostatních dolů se s podobnými problémy nepotýkají. Navíc zažívací problémy trápí i povrchové pracovníky Dolu Karviná, kteří svačiny nedostávají," podotkl Síbrt.

Dodal, že podle údajů z dnešního rána se stav stabilizoval a počet nemocných se již nezvyšuje. Firma tak očekává, že v dalších dnech se situace stabilizuje. Podle Síbrta je sice vysoká nemocnost pracovníků závodu ČSA komplikací, ale neohrozila chod společnosti.

Tagy: horníci Karviná OKD

Zdroje: ČTK