Třetí obětí bostonských výbuchů je čínská univerzitní studentka

- Aktuality autor: Michal Polák

Třetí a doposud oficiálně neidentifikovanou obětí pondělního pumového útoku během mezinárodního maratonu v Bostonu je studentka Bostonské univerzity. Škola to bez dalších podrobností zveřejnila na svém webu. Následně čínský konzulát v New Yorku oznámil, že mrtvá studentka byla čínskou občankou. 

Exploze v Bostonu

Exploze v Bostonu,zdroj: yahoo.com

Mluvčí univerzity Colin Riley odmítl podle agentury Reuters sdělit jméno či další informace o oběti s ohledem na přání rodiny. Škola nicméně uvedla, že oběť se maratonu zúčastnila jako divák spolu s dalšími dvěma přáteli, rovněž studenty. Jednou nich byla rovněž Číňanka, která v pondělí a v úterý podstoupila operace, nyní se již zotavuje. Druhý student vyvázl bez zranění. 

První identifikovanou obětí byl osmiletý Martin Richard a druhou mrtvou je devětadvacetiletá Krystle Campbellová. 

Pondělní exploze v cíli maratonu v Bostonu připravily o život tři lidi a dalších nejméně 176 podle zdravotníků zranily. Prezident Barack Obama označil nejhorší pumový útok na území USA od 11. září 2001 za teroristický čin, jehož původce ani motiv zatím vyšetřovatelé neznají. Média spekulují o akci islamistů, nebo amerických pravicových radikálů.

Tagy: USA terorismus Boston Boston Marathon

Zdroje: ČTK