Trest 17 let pro voyera? Rabín v USA špehoval nahé Židovky

- Aktuality autor: roj

Washingtonskému rabínovi Barrymu Freudelovi hrozí až 17 let vězení za voyerismus. Přiznal se, že pět let natáčel skrytou kamerou nahé ženy v rituální lázni. Nafilmoval si jich až 52.

Rabínu Barrymu Freudelovi hrozí až 17 let vězení

Rabínu Barrymu Freudelovi hrozí až 17 let vězení,zdroj: Profimedia.cz

Podle obžaloby dnes třiašedesátiletý Freundel pořizoval snímky skrytou kamerou v letech 2009 až 2014. Kamery byl umístěny v šatnách v areálu lázně mikve při ortodoxní synagoze ve washingtonské čtvrti Georgetown. Zatčen byl, když jedna z žen kameru objevila v rozhlasovém přijímači v prostoru mikve a předala pásky policii. 

Synagoga, v jejímž čele stál Freundel 25 let, ho okamžitě propustila. Vyšetřovatelé našli čtyři kazety se záběry na nahé ženy a na jenom je zachycena také Freundelova tvář ve chvíli, kdy nastavoval kameru. 

Mikve se používá k rituálu očištění pro ty, kdo přistupují k judaismu. Aby se očistily, vstupují do ní také ženy sedmý den po menstruaci. 

"Byla jsem znásilněna..., můj rabín je perverzní," řekla jedna z nafilmovaných žen. "Byly jsme na nejposvátnějším místě a zcela nahé a on se na to na všechno díval," sdělila podle soudních spisů druhá. Podle izraelských sdělovacích prostředků má rozsudek padnout 15. května. 

Tagy: judaismus sexuální aféra Spojené státy americké špehování americká justice

Zdroje: ČTK