Trať Praha - Hradec Králové čeká od středy rozsáhlá výluka. Potrvá 9 dnů

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Hlavní železniční trať z Hradce Králové do Prahy čeká od 17. do 26. července v úseku mezi Hradcem, Chlumcem nad Cidlinou a Velkým Osekem rozsáhlá výluka. I rychlíky mezi Prahou a Hradcem Králové a zpět budou v úseku výluky nahrazeny autobusy, případně budou odkloněny přes Opatovice nad Labem. Důvodem výluky jsou rozsáhlé opravy tratě. ČTK to řekl ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Hradci Králové Roman Moravčík. 

Doprava v Hradci Králové

Doprava v Hradci Králové,zdroj: PERITO

Výluka na jedné z nejfrekventovanějších tratí ne východě Čech bude ve dvou fázích. V době od 17. do 19. července a od 25. do 26. července jsou plánované výluky přes den. Od 20. do 24. července bude výluka nepřetržitá. Výlukové jízdní řády jsou na webu Českých drah a také ve všech dotčených stanicích a zastávkách. 

V době denních výluk pojedou rychlíky Praha - Hradec Králové večer a ráno po objízdné trase přes Opatovice nad Labem. Přes den budou všechny rychlíky nahrazené v úseku Velký Osek - Hradec Králové autobusy. Odklonové vlaky i náhradní autobusová doprava budou odjíždět z Hradce Králové v dřívějších časech, upozornily České dráhy. Při nepřetržité výluce budou náhradní dopravu zajišťovat autobusy. 

Po celou dobu výluky budou moci cestující z Prahy do Hradce Králové nebo v opačném směru využít spojení bez náhradní dopravy přes Kolín a Pardubice. Postačí jim k tomu jízdenka pro přímou trasu, při jízdě oklikou přes Pardubice budou odbaveni bez doplatku, uvedly České dráhy. 

Tagy: Praha doprava Hradec Králové

Zdroje: ČTK