Tragický vánoční večírek: Šest lidí zemřelo po otravě alkoholem

- Aktuality autor: Danica Klein

AKTUALIZOVÁNO. Šest lidí zemřelo v posledních dnech v Polsku na otravu závadnými alkoholickými nápoji a šest dalších osob bylo hospitalizováno. Oznámila to dnes místní policie. 

Alkohol na vánočním večírku (ilustrační foto)

Alkohol na vánočním večírku (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Čtyři oběti má vánoční večírek ve městě Stargard u Štětína na severozápadě Polska. Podle policie je zabil jedovatý metylalkohol. Na konzumaci nápojů nakoupených zřejmě na místním trhu doplatili v noci na středu dva muži a dvě ženy. První pár lidí zemřel přímo na místě, další po převozu do nemocnice. 

"Již máme jistotu, že oběti požily metylalkohol," potvrdil mluvčí policie Przemyslaw Kimon. Policie ze Štětína vyslala do Stargardu zvláštní tým, který má v období konce roku, kdy Poláci pijí víc alkoholu než jindy, zabránit dalším tragédiím. 

Lihoviny pouze z důvěryhodných zdrojů

Dalších pět osob, které byly na stejném večírku, je v nemocnici. Protože vypily pouze nevelké množství otráveného nápoje, jsou podle policie mimo nebezpečí. 

Metylalkohol si vyžádal také dva mrtvé ve městě Hnězdno na západě Polska. Policie oznámila, že jeden člověk je zde stále hospitalizován. 

Úřady vyzývají obyvatele země, aby kupovali lihoviny pouze z důvěryhodných zdrojů. Policisté nyní zkoumají lahve, ze kterých otrávení lidé ve Stargardu alkohol popíjeli. Žádné údaje o tom, kdo nápoje vyrobil, na nich prý nejsou. 

Série otrav metylalkoholem v České republice si v září a říjnu vyžádala přes 30 mrtvých. Česká policie určila dva hlavní viníky celé kauzy, kteří dali do prodeje jedovatou směs alkoholu a metylalkoholu.

Tagy: smrt policie Vánoce metylalkohol

Zdroje: ČTK