Tragický pátek na silnicích: Zemřelo už jedenáct lidí

- Aktuality autor: red

Tragická bilance na silnicích v Česku na počátku letošních prázdnin pokračuje. Podle předběžných informací v pátek při dopravních nehodách zahynulo už jedenáct lidí. Jde tak vůbec o nejčernější den od počátku roku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Dosud nejhorší bilance byla v úterý 29. června a v pátek 2. července, kdy shodně zahynulo osm lidí. Při prvním prázdninovém víkendu prodlouženém o dva sváteční dny si nehody vyžádaly celkem 26 obětí.

Pět lidí v noci na pátek zahynulo při srážce dvou osobních vozů v Karviné. Dosud patřil smutný primát 19. dubnu, kdy se mezi obcemi Rokle a Vinaře na Chomutovsku čelně střetly nákladní a osobní vůz. Nehodu tehdy nepřežila čtyřčlenná posádka peugeotu - byli to devatenáctiletí mladíci z Lounska. 

Při nehodě v Karviné zahynuli na místě tři muži a žena, pátý muž zemřel po převozu do nemocnice. Šestadvacetiletý řidič renaultu jel podle policie pravděpodobně vysokou rychlostí od Českého Těšína na Karvinou. Pravotočivá zatáčka vozidlo vynesla do protisměru, kde se střetlo se škodovkou, kterou řídil jednačtyřicetiletý muž. Nehodu nikdo z pasažérů obou aut nepřežil.

Osádka jednoho z vozů zřejmě mohla být pod vlivem drog.

Na silnicích v pátek zemřeli také tři motorkáři - všichni ve středních Čechách. Tragické následky měla nehoda motocyklu na brněnské dálnici D1 u Ostředku i srážky motorek se škodovkami na Mladoboleslavsku a Kutnohorsku. Obětí je také cyklista, kterého našli mrtvého ráno na Chomutovsku.

Zdroje: ČTK