Tragickou nehodu v Brně převzal žalobce, řidiči hrozí deset let

- Aktuality autor: red

Policisté v neděli večer předali státnímu zástupci případ tragické nehody, při níž v sobotu opilý řidič v Brně na Veveří usmrtil jednu ženu a těžce zranil dívku.

Dvaadvacetiletému mladíkovi z Bruntálska hrozí deset let vězení za obecné ohrožení z nedbalosti, ohrožení pod vlivem návykové látky a neposkytnutí pomoci. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Státní zastupitelství dnes podalo návrh na vzetí řidiče do vazby, řekl ČTK mluvčí krajských žalobců Hynek Olma. O vazbě nyní rozhodne Městský soud v Brně. Na prozkoumání věci a vynesení rozhodnutí má lhůtu 24 hodin.

Mladík, který nevlastní řidičské oprávnění a měl podle dechové zkoušky asi tři promile alkoholu v krvi, vjel v sobotu večer na tramvajový ostrůvek. Osmačtyřicetiletá chodkyně zemřela na místě, patnáctiletá dívka utrpěla vážná zranění. Řidič narazil do semaforu a pokusil se z místa utéct.

Policisté jej dopadli nedaleko.   Vysoký trest hrozí řidiči především kvůli obvinění z obecného ohrožení. Činu se dopustí ten, kdo z nedbalosti ohrozí minimálně osm lidských životů. Podle policistů stálo v době nehody na tramvajovém ostrůvku asi deset lidí.

Bilance prvního prázdninového víkendu je mimořádně tragická, od pátku zahynulo při dopravních nehodách podle dostupných informací 21 lidí.

Tagy: nehoda úmrtí Brno

Zdroje: ČTK