Tragická bilance pokračuje, za svátky zahynulo při nehodách pět lidí

- Aktuality autor: red

Za dva dny volna přišlo na českých silnicích do středečního odpoledne o život pět lidí. Loni v tyto dva státní svátky zahynulo při dopravních nehodách sedm lidí.

Od počátku letošních prázdnin si havárie vyžádaly už 17 životů, nejhoršími dny byly zatím neděle a pondělí, v obou dnech policejní statistiky zaznamenaly po pěti obětech.

Dva lidé přišli o život dnes ráno na železničním přejezdu v Opavě, kde se osobní auto střetlo s nákladním vlakem. Pětačtyřicetiletý řidič a jednašedesátiletá spolujezdkyně byli na místě mrtvi, další žena utrpěla vážné zranění. Řidič podle policie předjel auta čekající před přejezdem se zapnutou signalizací a vjel přímo pod přijíždějící nákladní vlak.

Tragická nehoda s jednou obětí se stala dnes dopoledne na Táborsku, kde se čelně srazila dvě auta.

V úterý zemřela na Českolipsku cyklistka po pádu z kola a na Vysočině přišla o život patnáctiletá dívka, když auto, v němž cestovala, narazilo do betonového zábradlí.

O život přišli nejen řidiči, ale i chodci

Od začátku prázdnin zahynulo při nehodách už 17 lidí. Nenaplnily se sice obavy z nehod při očekávaném pátečním hromadném odjezdu na dovolenou či prodloužený víkend, protože policie zaznamenala na silnicích jediný smrtelný úraz, za neděli a pondělí si však tragické nehody vyžádaly celkem deset obětí.

K nejhorším patřila pondělní srážka osobního auta s nákladním vozem u Kdyně na Domažlicku, kde zemřela čtyřiadvacetiletá řidička a její dvaadvacetiletá spolujezdkyně.

Mezi oběťmi byli také tři chodci, oba přišli o život v noci. Dvacetiletého muže přejelo osobní auto v Darkovicích na Opavsku, kde zřejmě ležel na silnici, druhého chodce srazil v Popelíně na Jindřichohradecku při couvání osmnáctiletý řidič pod vlivem alkoholu. Pětapadesátiletý muž byl na místě mrtev. U Sedlčan na Příbramsku usmrtilo auto sedmadvacetiletého muže, který se údajně potácel po silnici a řidiči spadl na auto.

Podle policie si první pololetí letošního roku si vyžádalo 314 lidských životů, je to o 20 více než v loňském roce.

Tagy: nehoda silnice

Zdroje: ČTK