Tragédie: Tři sourozenci ve věku pět, sedm a devět let se utopili v nádrži

- Aktuality autor: Danica Klein

Tři malí sourozenci se utopili v pondělí večer u východoslovenské obce Slovenské Nové Mesto. Bratry našel ve vodní nádrži jejich otec, který je s pomocí svého otce vytáhl na břeh. Ani jednoho z chlapců se nepodařilo oživit, informovala košická krajská policejní mluvčí Jana Demjanovičová.

"Po vytažení na břeh dětem dávali umělé dýchání, ale ani jim, ani přivolaným pracovníkům záchranné služby se nezletilé nepodařilo oživit. Lékař konstatoval smrt udušením a nařídil pitvu," uvedla Demjanovičová. Policie v souvislostí s tragédií zahájila trestní stíhání.

Podle internetového serveru Čas.sk se neštěstí odehrálo v době, kdy měl chlapce na starosti jejich otec. Matka byla údajně u lékaře s dalším dítětem.

Čubákova samota

Bratři se utopili asi kilometr od svého domova v menší vodní nádrži, ve které se údajně jeden místní podnikatel chystal chovat vodní drůbež. Místo bylo ještě loni ohrazené, v současnosti se prý ale k vodě bylo možné dostat bez překážek.

"Ta plocha na místě s historickým názvem Čubákova samota podle mého názoru nebyla vhodná ke koupání," řekl portálu Čas.sk starosta Slovenského Nového Mesta Ján Kalinič.

Zdroje: ČTK