Tragédie na Zlínsku: Nepřipoutaný mladík neuřídil svůj vůz, náraz do stromu nepřežil

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Auto, které řídil devatenáctiletý mladík, narazilo v noci na dnešek u obce Jasenná na Zlínsku do stromu. Dva spolujezdci ve věku 20 a 21 let utrpěli těžká a lehká zranění. Řidič nehodu nepřežil.

Autonehoda

Autonehoda,zdroj: Mediafax

Nehoda se stala po půlnoci mezi obcemi Jasenná a Ublo. "Auto narazilo při nehodě do stromu. Na místě byly tři osoby, v době příjezdu hasičů již byly v péči záchranné služby. Společně se záchranáři se hasiči pokoušeli jednoho z mužů zhruba půl hodiny resuscitovat, bohužel neúspěšně," uvedl mluvčí hasičů. Další dva zranění muži byli převezeni do nemocnice. 

 

Podle krajské policejní mluvčí Jany Macalíkové mladíci jeli směrem od Ubla do Jasenné. "V pravotočivé zatáčce vyjeli ze silnice a auto čelně narazilo ve velké rychlosti do vzrostlého stromu. Řidič podle všeho nebyl připoutaný, jeho tělo se našlo vedle auta. Stejně tak se nemohl připoutat muž, který jel vzadu. Jednalo se o pick up, takže seděl v nákladním prostoru," řekla policejní mluvčí. Nejlehčí zranění, zřejmě zlomená žebra, utrpěl spolujezdec sedící vedle řidiče, který podle všeho jako jediný použil bezpečnostní pásy. 

Policisté okolnosti nehody stále vyšetřují. "Například jsme prozatím nevyloučili jako příčinu nehody technickou závadu. Nevíme, jestli byl řidič, který by příští týden oslavil dvacáté narozeniny, pod vlivem alkoholu. Kriminalisté zvažují, že nařídí soudní pitvu, která by tento fakt objasnila," dodala policejní mluvčí. 

Tagy: autonehoda zlínsko smrt na silnici

Zdroje: ČTK