To je buzerace, pěnil Babiš kvůli interpelacím ve sněmovně

- Aktuality autor: von

Ministr financí Andrej Babiš dnes ostře reagoval na interpelace opozičních poslanců. "Pokud vy říkáte, že toto jsou interpelace, tak já říkám, že jsou to buzerace, ne interpelace," prohlásil v poslanecké sněmovně. Babišovi se nedaří dlouhodobě prosadit elektronickou evidenci tržeb. Komunistický poslanec ho navíc obvinil ze lži.

Andreji Babišovi se dlouhodobě nedaří prosadit elektronickou evidenci tržeb

Andreji Babišovi se dlouhodobě nedaří prosadit elektronickou evidenci tržeb,zdroj: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Babiš mimo jiné řekl, že žádná smlouva na dodávku systému pro evidenci tržeb dosud uzavřena nebyla. To ale vyvolalo údiv a poslance KSČM a předsedy kontrolního výboru Vladimíra Koníčka, který poukázal na již uzavřenou smlouvu mezi Generálním finančním ředitelstvím a Státní pokladnou - Centrem sdílených služeb z loňského roku.

"Je to normální od ministra financí, že tady takto lže Poslanecké sněmovně?" ptal se Koníček. "Já jsem se špatně vyjádřil. Žádná externí smlouva nebyla uzavřena," reagoval Babiš.

Koníček poukazoval i na to, že poslanci obdrželi studii, kterou pro ministerstvo financí vypracovala firma BDO a která má 186 stran. Ministerstvo financí ji zveřejnilo na webu a podle Koníčka má jen 185 stran. "My tu jednu stranu dohledáme," reagoval Babiš. Přislíbil také, že ministerstvo dá poslancům všechny podklady.

"Pan Koníček je asi málo vytížený, tak trávil čas. Vyměnili jsme si několik dopisů o mých příjmech z minulého roku, kolik jsem měl příjem, jestli to byla mzda, nebo bonus," uvedl dále Babiš.

Nad závěrečným schvalováním evidence tržeb se poslanci sejdou opět v pátek. Půjde už o pátý jednací den, který Sněmovna tomuto bodu věnuje. "Zase tady strávíme celý den o ničem," dodal ministr financí.

Tagy: Česko domácí poslanecká sněmovna interpelace česká politika Elektronická evidence tržeb (EET)

Zdroje: ČTK