Tituly z práv bude odebírat rektor, dohodl se s Pospíšilem

- Aktuality autor: red

Rektor Západočeské univerzity v Plzni Josef Průša bude tím, kdo začne odebírat tituly problematickým absolventům právnické fakulty. Na postupu se dohodl ve středu na schůzce s děkanem práv Jiřím Pospíšilem.

Rozhodnutí rektora bude konečné, není proti němu možnost odvolání. Dotyční se budou moct pouze obrátit na soud. První návrhy na odebrání titulu v případě držitelů Ph.D. rozešle univerzita během následujících dní. Po jednání to řekli Průša i Pospíšil. 

Společně se také dohodli na tom, že právnická fakulta do 30. dubna pojmenuje a označí konkrétní viníky celé kauzy a řekne, jak proti nim bude postupovat. "Univerzita na základě toho zváží, případně podnikne další právní kroky," uvedl Průša.

Podle Pospíšila nyní společně zvažují rozšíření trestního oznámení nebo variantu podání samostatné žaloby na ochranu dobrého jména univerzity. Fakulta také bude došetřovat potřebné věci, vycházet přitom má ze závěrečné zprávy speciální komise ZČU.

Podle rektora i děkana bude rozhodnutí o zrušení vysokoškolského diplomu v rámci vysokoškolské správy konečné. "Právní moci nabude doručením," uvedl Průša. Ministerstvo školství tak nebude formálně zapojeno do celé procedury. Absolventi, jimž byl titul odebrán, se mohou v případě nesouhlasu pouze obrátit na soud.

Tagy: Plzeň prava rektor ZČU

Zdroje: ČTK