Thajské úřady zatkly dalšího podezřelého z útoku v Bangkoku

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 1. 9. 2015 16:19) - Aktuality autor: pal

V Thajsku nedaleko hranic s Kambodžou byl zatčen další podezřelý z atentátu v Bangkoku, který měl na svědomí 20 mrtvých. Jde o cizince. V úterý o tom informoval thajský premiér Prajutch Čan-Oča. Policie už o víkendu vydala zatykač na muže a ženu, kteří jsou také podezřelí z útoku v Bangkoku. 

Thajská policie vydala zatykač na dalšího podezřelého z bombového útoku

Thajská policie vydala zatykač na dalšího podezřelého z bombového útoku,zdroj: Profimedia.cz

Cizinec byl zadržen na hraničním přechodu Sa Keo na hranicích s Kambodžou, řekl šéf kabinetu, podle něhož jde o jednoho z hlavních podezřelých. Možná prý umístil bombu v chrámu, kde nálož explodovala.

Už v sobotu policie oznámila, že zadržela hlavního podezřelého, rovněž cizince, a že v jeho bytě v metropoli objevila komponenty k výrobě nálože.

Podle mluvčího měl zadržený muž prsty i v druhé menší explozi, která vybuchla o den později na nábřežní promenádě v thajské metropoli a nikoho nezranila.

Thajská policie podle mluvčího vydala v souvislosti s útoky zatykače na další tři podezřelé cizince.

Už v sobotu policie oznámila, že zadržela podezřelého, rovněž cizince, a že v jeho bytě v metropoli objevila komponenty k výrobě nálože. Také jeho úřady označily za hlavního podezřelého.

Policie v sobotu vydala zatykače na další dva podezřelé - nejmenovaného muže a ženu. V jejím případě jde o šestadvacetiletou Thajku Vannu Sansanovou.

Stále není jasné, kdo za atentátem stojí. Spekuluje se o sympatizantech muslimských Ujgurů, o muslimských Malajcích žijících na jihu Thajska nebo o zahraničních extremistech.

Tagy: Thajsko zahraničí Bangkok terorismus a násilí výbuch bomby

Zdroje: ČTK