Teploty v Česku v noci znovu klesaly pod minus 30 stupňů

- Aktuality autor: Michal Polák

AKTUALIZOVÁNO. Teploty na některých místech v České republice v noci na dnešek znovu klesaly pod minus 30 stupňů Celsia, a to v horách na jihu a severu země. Na šumavské stanici Kvilda-Perla bylo minus 37,7 stupně.

Třicetistupňový mráz byl podle serveru www.infomet.cz vedle Šumavy i v Jizerských horách, na meteorologické stanici Kořenov-Jizerka naměřili rovných minus 30 stupňů. Nad ránem se v Jizerských a Krušných horách zatáhlo a teploty tam začaly stoupat.

Mimo hory klesla teplota pod minus 25 stupňů Celsia například na stanicích Adršpach, Jeseník a Králíky. Na některých stanicích byla naměřena nejnižší teplota k dnešnímu datu.

Mráz způsobuje komplikace hlavně v železniční dopravě, kde praskají koleje. Dnes se ale kvůli počasí nikde na dráze provoz nezastavil, sdělil mluvčí Českých drah Radek Joklík. Závada se ráno vyskytla třeba v úseku Brandýs nad Orlicí - Ústí nad Orlicí, ale vlaky jezdily po druhé koleji, což při víkendovém provozu není problém, uvedl mluvčí.

Chladné počasí ohrožuje také lidi bez domova. Města se jim snaží pomoci, například Praha pro ně dnes postaví třetí vyhřívaný stan.

Tagy: Česko počasí mráz únor sobota

Zdroje: ČTK