Temný rytíř povstane hodinu před půlnocí v pražském Biu Oko

- Aktuality autor: Danica Klein

V pražském Biu Oko se dnes hodinu před půlnocí uskuteční tuzemská premiéra filmové novinky Temný rytíř povstal. O pokračování populární série o Batmanovi se v posledních dnech hovoří zejména v souvislosti se střelbou na jeho americké premiéře minulý týden v Denveru, kde střelec skrývající svou tvář za plynovou masku zastřelil několik lidí.

Očekávaný film pak jednu minutu po půlnoci z dneška na čtvrtek vstoupí i do kin v Praze, Brně, Plzni, Ostravě, Pardubicích, Liberci nebo v Ústí nad Labem. Zájem diváků o speciální projekce je v předprodeji i přes denverskou tragédii veliký. Některá kina Cinema City proto k téměř zaplněným sálům přidala na stejný čas další promítání. Do Bia Oko, kina IMAX a dalších promítacích sálů dorazí skalní fanoušci v kostýmech postav z Gotham City.

Mnoho řetězců kin v Americe kvůli masakru zpřísňuje bezpečnostní opatření, zakazuje masky, dětské zbraně a velké tašky. Například AMC Theatres zakáže masky zakrývající obličej nebo dětské zbraně. V Česku se v souvislosti s plánovanou premiérou nic podobného nechystá. Převleky netopýřího muže a dalších protagonistů snímku jsou na podobných akcích zvykem.

Více než dvouhodinový akční film Temný rytíř povstal, který je založený na komiksové postavě Batmana, zakončuje trilogii režiséra Christophera Nolana. V hlavní dvojroli Bruce Wayna a Batmana se opět objeví držitel Oscara Christian Bale.

Čtěte více: Vrah z Denveru uslyší obžalobu koncem měsíce

Tagy: tragédie premiéra Praha Denver

Zdroje: ČTK