Téměř devět hodin držel chorý muž rukojmí na radnici v Bavorsku

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Po téměř devíti hodinách skončilo v dnes podvečer drama v bavorském Ingolstadtu, na jehož radnici držel od rána čtyřiadvacetiletý muž s psychickými problémy rukojmí. Policie podle agentury DPA zbývající dva zadržované osvobodila. Pachatel byl zraněn, ale je naživu. 

Rukojmí (ilustrační foto)

Rukojmí (ilustrační foto),zdroj: ThinkStock

Ozbrojený muž přišel krátce před devátou na starou radnici a v kanceláři místostarosty se zabarikádoval se třemi rukojmími. Kromě místostarosty Seppa Misslbecka, jehož v průběhu odpoledne propustil, byla mezi nimi i pětadvacetiletá spolupracovnice komunálního politika, která byla podle policie více než rok obětí únoscova pronásledování, takzvaného stalkingu. 

Mladík měl kvůli tomu zákaz vstupu na radnici. Podle policie trpí psychickými potížemi. Server deníku Bild uvedl, že se léčil na ingolstadtské psychiatrické klinice a kvůli stalkingu stanul i před soudem. Ten mu udělil podmíněný trest vězení v délce jednoho roku a osmi měsíců. 

Policie byla dnes s mužem průběžně v kontaktu, kromě žádosti o jídlo a o léky jí ale pachatel nesdělil žádné konkrétní požadavky. Na místě bylo přes 200 policistů, mezi nimi i příslušníci speciálních jednotek. Zda to byl jejich zásah, který mnohahodinové drama ukončil, ale policie zatím nesdělila. 

Incident na ingolstadtské radnici se odehrál jen několik hodin před plánovaným příjezdem kancléřky Angely Merkelové, která měla vystoupit na náměstí před radnicí v rámci předvolební kampaně. V největší německé zemi Bavorsku se za necelý měsíc konají ostře sledované zemské volby, v nichž vládní Křesťanskosociální unie (CSU), sesterská strana křesťanských demokratů (CDU) kancléřky Merkelové, usiluje o absolutní většinu křesel v mnichovském parlamentu. O týden později se uskuteční celoněmecké volby, jejichž hlavním favoritem je konzervativní unie CDU/CSU. 

Kvůli událostem na radnici ale CSU předvolební mítink s Merkelovou zrušila. Spojitost mezi touto akcí a zadržováním rukojmích policie už dříve vyloučila. 

Tagy: rukojmí Bavorsko

Zdroje: ČTK