Televizní duel kandidátů na prezidenta vidělo v 1,32 milionu lidí

- Aktuality autor: Danica Klein

Televizní debatu s prezidentskými kandidáty Karlem Schwarzenbergem a Milošem Zemanem, kteří postoupili do druhého kola volby, vidělo ve čtvrtek v České televizi (ČT) v průměru 1,32 milionu diváků starších 15 let. Duel se stal ve čtvrtek nejsledovanějším pořadem na českých televizích po 20:00. Prezidentskou debatu všech devíti kandidátů v ČT před prvním kolem volby 10. ledna sledovalo 1,7 milionu lidí. 

Zeman a Schwarzenberg

Zeman a Schwarzenberg,zdroj: Mediafax

Prezidentský duel od 20:00 na ČT1 dosáhl ve čtvrtek podílu na sledovanosti 32 procent. "Alespoň tři minuty duelu kontinuálně vidělo 2,352 milionu diváků starších 15 let. Na ČT24 se přenos vysílal kvůli hlasování Sněmovny o nedůvěře vládě až od 20:36 a průměrná sledovanost zde byla 173.000 v cílové skupině lidí starších 15 let při podílu na publiku 4,2 procenta. Vzhledem k rozdílné délce vysílání nemůžeme výkony obou kanálů sčítat," uvedla mluvčí ČT Michaela Fričová. 

Prezidentský duel se stal čtvrtečním nejsledovanějším pořadem České televize a celkově se letos zařadil na druhé místo hned za čtvrteční Televizní noviny na Nově.

Tagy: nuda zeman moravec debata

Zdroje: ČTK