Televize Óčko spouští nový kanál určený střední a starší generaci

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Hudební televize Óčko spustí 1. června s celoplošným pokrytím druhý kanál Óčko Gold, kde bude vysílat české i zahraniční hity z šedesátých až devadesátých let. V průběhu června se pak mohou diváci těšit i na třetí kanál s hudební dramaturgií podobnou sesterskému Expresradiu, informuje server Médiář.cz. 

televize Óčko (ilustrační foto)

televize Óčko (ilustrační foto),zdroj: mediar.cz

"Uvedení Óčka Gold představuje první krok v rámci strategie rozšíření nabídky hudební značky Óčko pro další cílové skupiny diváků. Óčko Gold cílí na muže i ženy do 35 let věku," uvedli zástupci mediální skupiny Mafra, která je vlastníkem TV Óčko. 

Plány Óčka byly zveřejněny pár dní poté, co start svého celoplošného vysílání v pozemních sítí ohlásila Retro Music Television bývalých spoluzakladatelů Óčka Jiřího Němečka a Pavla Attela. Od 15. května televize začne vysílat v sedmém digitálním multiplexu, který pokrývá přes 70 procent území Česka. 

Televize Óčko loni v září oslavila deset let vysílání. Vznikla v roce 2002, v prvním roce se jmenovala Stanice O. Současná TV Óčko, kterou vlastní mediální skupinu Mafra, vysílá celoplošně ve třetím multiplexu.

Tagy: televize Óčko

Zdroje: ČTK