Taxikáři protestně kroužili centrem Prahy, došlo i na dýmovnici

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 8. 2. 2018 16:38) - Aktuality autor: šar

Část řidičů už opouští protest proti alternativním přepravním službám typu Uber v centru Prahy, při němž jezdí ve čtvrtek odpoledne pomalu hlavně po magistrále. Informoval o tom magistrát. Několik desítek řidičů se už podle těchto údajů vrátilo na místo dopoledního srazu u strahovského stadionu.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: Petr Horník / Právo / Profimedia

Organizátoři vyčkají, až na parkoviště na Strahově dorazí z centra metropole vyšší počet protestujících řidičů taxi. Dnešní akci pak chtějí zhodnotit a ukončit. Řidiči taxi o alternativních přepravních službách tvrdí, že jde o nekalou konkurenci a stát vůči ní nic nepodniká.

Policie na webu uvedla, že jeden z účastníků protestu házel v centru dýmovnice. "Policisté muže zajistili a skončil na místním oddělení pro podezření z protiprávního jednání," napsala. Místopředsedkyně Asociace koncesionářů v taxislužbě Karolína Venclová incident odsoudila, podotkla ale také, že lze očekávat, že ve vypjaté situaci někomu mohou "ujet nervy"

Protestní pomalá jízda stovek taxikářů středem Prahy měla podle plánů trvat asi dvě hodiny. Větší komplikace v dopravě zatím hlášeny nebyly.

Dopoledne se podle informací pořadatelů sjelo na Strahov až 2 tisíce vozidel. Magistrát odhadl jejich počet zhruba na 1400. Akce by se měla podle organizátorů v pátek opakovat.

Tagy: Česko Praha domácí taxislužba Uber Strahov protesty a demonstrace

Zdroje: ČTK