Tanvaldští Romové napadli nezletilou dívku, skončila v nemocnici

- Aktuality autor: Michal Polák

Nezletilou dívku v Tanvaldu na Jablonecku napadli údajně v úterý ráno cestou do školy tři romští mladíci. Žádali mobilní telefon a peníze a vyhrožovali jí ránou boxerem. Děvče skončilo v nemocnici. Po útočnících policie pátrá a zatím k případu nechce sdělovat žádné podrobnosti, uvádí dnešní Jablonecký deník.

Podle deníku se napadení odehrálo mezi půl osmou a osmou hodinou ráno. Na děvče zaútočili tři romští mladíci, jeden ji shodil ze srázu dolů do parku, kde stáli další dva. Ti jí řekli, aby jim dala peníze a mobil, nebo že dostane ránu boxerem, popsal případ zdroj blízký policii. Když dívka řekla, že peníze ani mobilní telefon nemá, reagoval na to jeden z útočníků tvrdým úderem do dívčina břicha.

Děvčeti se pak podařilo útočníkům vytrhnout a vyběhla na hlavní silnici, kde se dovolala pomoci. Byla odvezena do nemocnice. S jakými zraněními byla ošetřena, či zda byla dokonce hospitalizována, tisková mluvčí Nemocnice Jablonec Petra Hybnerová nesdělila. "Vzhledem k věku pacientky nemůžeme zveřejnit bližší informace," sdělila.

Rodina chystá petici

Podle nepotvrzených informací chystá rodina napadené dívky petici proti přehlížení trestných činů a přestupků páchaných Romy. S tím nepřímo souhlasí i starosta Tanvaldu Petr Polák. "Je vidět, že se nebojí a nic si z toho nedělají. Například v marketech někdy kradou vyloženě neskrývaně," řekl deníku starosta. "Stejně tak víme, že mnozí jezdí v autech, která už od pohledu nemohou být technicky způsobilá provozu a někteří ani nemají řidičský průkaz. Jenže jim to stále prochází," dodává starosta.

Problémy v soužití většinové populace s Romy trvá v Tanvaldu už několik let. "Sami máme bohužel velice omezené možnosti, jak tuto svízelnou situaci řešit," přiznal starosta. Problémy v soužití romské komunity a majoritní společnosti eskalovaly v Tanvaldu na začátku letošního roku. Na Nový rok došlo v odlehlé části města ke střelbě, po níž zůstal mrtvý 22letý Rom a další byl postřelen. Podle vyšetřovatelů se třiašedesátiletý střelec Romům bránil, když ho napadli nožem.

Tagy: napadení Romové dívka tanvald

Zdroje: ČTK