Taliban zaútočil na mešitu v Pákistánu, nejméně 19 mrtvých

- Aktuality autor: roj

Na šíitskou mešitu v pákistánském Péšávaru zaútočila skupina ozbrojenců hlásících se k hnutí Taliban. Po sérii výbuchů a následné střelbě zemřelo nejméně 19 lidí a dalších 50 bylo zraněno. 

Radikální sunnité v Pákistánu zaútočili na šíistkou mešitu

Radikální sunnité v Pákistánu zaútočili na šíistkou mešitu,zdroj: Profimedia.cz

Podle svědků mešitu v moderní čtvrti napadli útočníci s vestami plnými výbušnin během páteční modlitby. Ale pouze jeden z nich se na místě odpálil, ostatní výbušniny vhodili dovnitř a začali pálit na šíitské věřící, které radikální sunnité považují za odpadlíky od víry.

"Nevěděli jsme, co se děje. Jeden z útočníků se odpálil a pak byl všude hustý dým a prach," popsal agentuře Reuters jeden ze svědků Shahid Hussain.

Policie během zákroku jednoho útočníka zastřelila, druhého zatkla.  

Nábožensky motivované útoky nejsou v zemi neobvyklé, před dvěma týdny při útoku na šíitskou mešitu v městě Šikarpur zemřelo více než 60 lidí.

Péšávar si sunnitší útočníci vybírají k útokům poměrně často, protože leží blízko pákistánských kmenových území u hranice s Afghánistánem. Loni v prosinci zde povstalci z řad hnutí Taliban zaútočili na školu pákistánských vojáků a povraždili 150 lidí včetně 132 dětí.

Tagy: Pákistán Taliban víra a náboženství náboženské pronásledování terorismus a násilí Sunnité a Šíité

Zdroje: ČTK,guardian.co.uk