T-Mobile stahuje reklamu, která pobouřila Poláky

- Aktuality autor: var

Česká pobočka mobilního operátora T-Mobile se rozhodla po stížnosti polského velvyslanectví pozastavit svůj reklamní spot, který líčí polsky mluvícího muže jako překupníka nabízejícího nekvalitní mobil.

Ivan Trojan urazil Poláky

Ivan Trojan urazil Poláky,zdroj: Dan Materna / MAFRA / Profimedia

Reklama byla podle firmy myšlena v nadsázce a neměla nikoho znevažovat.

 

Jako neetickou označila reklamu arbitrážní komise Rady pro reklamu, která se kampani operátora věnovala na dnešním pravidelném zasedání. Rada neuděluje sankce, její rozhodnutí mají formu doporučení. 

 

 V reklamě s názvem "V naší třídě je nejlíp: Třída na běžkách" vystupuje herec Ivan Trojan v roli učitele, který se svou třídou zavítá do zasněženého lesa na české hranici. Když se mu rozbije mobil, za smrček maskovaný polsky mluvící muž s knírem mu začne nabízet hromadu pochybně vyhlížejících věcí, až mu nakonec vymění mobil za jiný. Ten se ve vteřině rozbije, nicméně mluvící stromek už je pryč. 

Spot se dočkal kritiky v polských médiích a rozhněval polskou velvyslankyni v Praze. "Televizní reklama T-Mobile... byla pro mě nepříjemným překvapením. Důrazně protestuji proti takovýmto spojením, která zjednodušujícím a skandalizujícím způsobem prezentují Poláky," uvedla v dopise českému vedení telekomunikační firmy velvyslankyně Gražyna Bernatowiczová.

Tagy: Česko Polsko diplomacie reklama T-mobile mobilní operátoři

Zdroje: ČTK