Symbol pražských Vánoc už stojí na Staroměstském náměstí

- Aktuality autor: Jan Pastor

AKTUALIZOVÁNO. Na pražském Staroměstském náměstí byl dnes krátce po 02:00 vztyčen tradiční vánoční strom. Potvrdil to šéf přepravy Martin Švestka. Do centra vjel nákladní vůz se smrkem o půlnoci z parkoviště ve Stodůlkách. Cesta poprvé nevedla přes tunely, aby nemusel být strom příliš svázán, řekla za organizátory ze společnosti Taiko Hana Tietze.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Americký truck se stromem jel ze Stodůlek po Jeremiášově ulici na Smíchov. Na pravý břeh Vltavy se dostal po Jiráskově mostě, přes magistrálu projede centrem města a po Hlávkově mostě, nábřežích Kapitána Jaroše a Edvarda Beneše a přes Čechův most projel kolem 01:30 do Pařížské ulice.

Přepravní souprava byla téměř 30 metrů dlouhá, široká a vysoká shodně asi čtyři a půl metru. Doprovázela ji čtyři vozidla a policie.

Smrk ztepilý je starý 70 let a vysoký byl 29 metrů

Letošní vánoční strom pro Prahu vyrostl na soukromém pozemku v chatové osadě Poteplí v Malých Kyšicích na Kladensku. Smrk ztepilý je starý 70 let a vysoký byl 29 metrů. Pro potřeby Staroměstského náměstí byl o sedm metrů zkrácen.

Rozsvícen bude v sobotu v podvečer, kdy na náměstí také začnou vánoční trhy. I letos si lidé mohou symbolicky zakoupit jednu z tisíců žárovek, které budou strom zdobit. Výtěžek z charitativní akce bude věnován na podporu azylového domu pro oběti domácího násilí.

DMS ZAROVKA

Žárovku mohou lidé sponzorovat za pomocí SMS zprávy, kterou ve tvaru DMS ZAROVKA pošlou na číslo 87777. Cena dárcovské SMS je 30 korun, 27 korun z této částky připadne na projekt občanského sdružení Rosa.

Zdroje: ČTK