Švýcarská velvyslankyně vytáhla do boje proti venezuelským golfistům

- Aktuality autor: pal

Švýcarská velvyslankyně ve Venezuele vyhlásila válku zdejším golfistům. Míčky hráčů totiž dopadají na pozemek velvyslanectví, které sousedí s golfovým hřištěm. Velvyslankyně tvrdí, že jde o porušení diplomatických pravidel. 

Kvůli golfovému míčku může ve Venezuele vypuknout diplomatický skandál. Ilustrační foto

Kvůli golfovému míčku může ve Venezuele vypuknout diplomatický skandál. Ilustrační foto,zdroj: ThinkStock

Velvyslankyně Sabine Ulmannová na plot rezidence vyvěsila výrazný nápis, na němž varuje, že pokud golfový míček zraní nebo zabije někoho na velvyslanectví, bude to mít diplomatické následky.

Rezidence ve venezuelském hlavním městě Caracasu leží v blízkosti hřiště s 18 jamkami. A velvyslankyně se na transparentu snaží vysvětlit, že prostor za plotem je pokládán za švýcarské území. "Odpalování míčků do této rezidence představuje ohrožení kohokoli, kdo se nachází na švýcarském území. Půjde o porušení Vídeňské úmluvy, pokud golfový míček někoho zraní nebo zabije na švýcarské půdě."

Soukromý golfový klub v Caracasu patří mezi nejelitnější místa ve Venezuele a svého času se stal terčem kritiky nyní již zesnulého levicového prezidenta Huga Cháveze, který golf označil za "buržoazní sport".

Venezuelská federace golfu v prohlášení uvedla, že ji postup velvyslankyně šokoval. "Neobáváme se, že by šlo o napadení švýcarského území, pokud by nám míček spadl do rezidence," uvádí federace v prohlášení, podle něhož velvyslankyně poněkud přestřelila.

Tagy: Švýcarsko zahraničí Venezuela mezinárodní vztahy mezinárodní politika zajímavosti a kuriozity

Zdroje: ČTK