Superúředník má rok na prokázání jazykových schopností

- Aktuality autor: roj

Podle ministra vnitra Milana Chovance se kritéria pro výběr superúředníka nijak nesnížila. Pouze se prodloužila doba, do které musí dodat potvrzení své jazykové znalosti, uvedl v Otázkách Václava Moravce.

Ministr vnitra Milan Chovanec tvrdí, že jazyková podmínka pro výběr superúředníka se nezmírnila.

Ministr vnitra Milan Chovanec tvrdí, že jazyková podmínka pro výběr superúředníka se nezmírnila.,zdroj: Profimedia.cz

Do finále se dostali tři kandidáti, ministr však jejich jména nechtěl komentovat. Pouze uvedl, že do nejužšího výběru nepostoupil žádný z jeho náměstků.

Superúředníka vybírá komise na druhý pokus, v přechozím kole žádný z trojice přihlášených nesplnil jazykové požadavky. Ty jsou podle Chovance na úrovni znalosti běžného českého maturanta.

I proto se objevily kritiky, že se jazykové podmínky ve druhém kole zmírnily. Ministr to však odmítl. "Podmínka jazykové znalosti zůstala," uvedl Chovanec s tím, že se změnil pouze termín, do kdy mají uchazeči jazykový certifikát předložit. Nově na to mají rok.

Podle médií se bude rozhodovat mezi ředitelem kanceláře náměstka ministra vnitra Josefem Postráneckým, ředitelem strukturálních fondu na ministru průmyslu Břetislavem Grégrem a tajemnicí třebíčského městského úřadu Simeonou Zikmundovou.

Tagy: Česko Ministerstvo vnitra služební zákon státní správa výběrové řízení

Zdroje: ČTK