Styděla se za těhotenství, tak novorozeně zabila. Jde sedět na 15 let

- Aktuality autor: Jakub Konečný

Dvaatřicetiletá matka devíti dětí z Chvaletic na Písecku stráví za vraždu své novorozené dcery ve vězení 15,5 roku. Trest ji dnes potvrdil odvolací Vrchní soud v Praze. Tragédie se stala loni v březnu. Mrtvé novorozeně obžalovaná podle své výpovědi několik měsíců skrývala doma, pak ho zakopala na zahradě.

Žena již dříve u soudu sdělila, že dítě zavraždila kvůli tomu, že se styděla za deváté těhotenství. Před okolím narození dcery tajila a ani nenavštěvovala lékaře. Dítě porodila doma na záchodě.

Protože se jí porod nedařil, zatáhla za dítě a přetrhla pupeční šňůru. "Pak jsem vzala tepláky, omotala jsem je kolem jejího krku a utáhla," vylíčila již dříve u soudu žena. Dodala, že mrtvé tělo zabalila do županu, vložila do igelitového pytle a schovávala v domě několik měsíců. Až když se odstěhovala ke svému novému příteli, mrtvou dceru zakopala do země.

Otcem dítěte byl manžel, se kterým však už v době porodu obžalovaná nežila. Spolu předtím zplodili osm dětí, pět z nich však odložili do ústavu a následně si je osvojili jiní lidé. O dva syny a dceru se nyní stará manžel se svou současnou družkou. Obžalovaná po incidentu se svým přítelem otěhotněla znovu a letos v únoru se jí narodil chlapec. I ten je momentálně v kojeneckém ústavu.

Tagy: vražda dětí

Zdroje: ČTK