Student gymnázia v Rakovníku brutálně bodnul učitelku do zad

- Aktuality autor: Jakub Konečný

AKTUALIZOVÁNO. Ve škole v Rakovníku dnes napadl jeden ze studentů učitelku. Při incidentu ji bodl do zad. Vrtulník ženu přepravil s vážným zraněním do pražské střešovické nemocnice, řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková. Podle policie se událost stala o přestávce v budově gymnázia, které podezřelý mladík navštěvuje. Případ kromě kriminalistů prošetřuje i školní inspekce. 

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek,zdroj: ThinkStock

Jednašedesátiletá učitelka utrpěla při útoku v kabinetu vážné zranění, podle Janečkové měla hlubokou bodnou ránu v zádech. "Žena byla při příjezdu záchranářů při vědomí. Jednalo se však o těžké zranění v oblasti hrudníku a z tohoto důvodu si také zasahující lékař z místa přivolal vrtulník pražské letecké záchranné služby," dodala. 

Mluvčí Ústřední vojenské nemocnice v Praze-Střešovicích Jitka Zinke potvrdila, že dnes odpoledne přijali ženu s bodným poraněním. "V tuto chvíli je její stav stabilní a je mimo ohrožení života," uvedla Zinke. 

Učitelka prý nebyla pro přísnost oblíbená

Mluvčí rakovnické policie Jana Žáčková nejdříve jen potvrdila, že učitelku napadl jeden ze studentů a že je vážně zraněna. Později upřesnila, že jde o bodné zranění. Jak se incident odehrál, nechtěla říci. "Vzhledem k věku podezřelého nemůžeme zveřejnit žádné bližší informace," podotkla. Událost se podle ní stala v kabinetu napadené učitelky. K případu se příliš nechtěl vyjadřovat ani ředitel gymnázia Luděk Štíbr. Pouze potvrdil, že se incident ve škole stal. 

Případem se zabývá kriminální policie. "Mladík bude vyšetřován ve spolupráci se sociálkou, rodiči a tak dále. Půjde o složitější úkony v trestním řízení," uvedla Žáčková. Policisté podle ní již studenta vyslechli, k činu se ale nepřiznal. Podle některých neoficiálních informací šlo o přísnější učitelku a incidentu mohla předcházet hádka. Útočník oběť údajně bodl jen jednou. 

Ministerstvo školství útok odsoudilo, považuje ho ve srovnání s jinými zeměmi za ojedinělý. Česká školní inspekce by se podle mluvčího ministerstva Marka Zemana měla zaměřit na pravidla vnitřní bezpečnosti školy a jejich dodržování i na celkové klima na škole. Po prošetření případu ministerstvo zváží přijetí konkrétních opatření. 

V minulosti se stala podobná událost například ve Svitavách, kde v roce 2004 sedmnáctiletý učeň středního odborného učiliště ubodal svého pedagoga. Šedesátiletého muže napadl při vyučování, učitel na následky zranění po převozu do nemocnice zemřel. Soud pak poslal mladíka na devět let do vězení.

Tagy: učitel nůž mladík gymnázium

Zdroje: ČTK