Student Agency začala prodávat jízdenky německých drah

- Aktuality autor: Sebastian Kantor

Student Agency podnikatele Radima Jančury začala prodávat jízdenky německých drah Deutsche Bahn. Kolik jízdenek se prodalo ve zkušebním provozu, který funguje od začátku měsíce, zatím společnost odmítla komentovat. Soukromá společnost by měla ve spolupráci s Deutsche Bahn nahradit České dráhy a od konce roku 2014 zajišťovat mezinárodní vlaky na trati Praha - Berlín - Hamburg. Kvůli tomu už si objednala nová vozidla.

"S Deutsche Bahn budeme připravovat nové služby, společný ticketing je z tohoto titulu pouze přechodnou etapou," uvedl mluvčí Student Agency Pavel Halla. Pro německou společnost představuje Student Agency v autobusové i železniční dopravě doplnění vlastních služeb, protože je česká firma vnímána především jako nízkonákladový dopravce. Při rezervaci jízdenek z Česka do Německa systém nejprve nabízí autobusová spojení Student Agency do Mnichova a do Norimberku s přestupem na vlaky německých drah. 

Obecně při prodeji mezinárodních jízdenek platí tarif NRT, do kterého každý dopravce dodává informace o ceně za své úseky a podle toho se i rozpočítává podíl vycházející na jednotlivé dopravce, uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Součástí ceny je také pevně stanovená provize z úseku partnerského dopravce, pokud zprostředkují prodej jízdního dokladu. Ve vnitrostátní dopravě je situace jednodušší a vypořádávají se pouze dopravci se smluvními prodejci. Podobným způsobem prodává jízdenky Českých drah například Čedok a některé další cestovní kanceláře, dodal Šťáhlavský.

Tagy: Deutsche Bahn

Zdroje: ČTK