Student Agency vyslala do Norska řidiče pro zadržovaný autobus

- Aktuality autor: Michal Polák

Autobusový dopravce Student Agency dnes vyslal dva řidiče do Norska, aby se vrátili s autobusem, který v Oslo stojí od 20. dubna. Tehdy jej zadržela norská policie i se dvěma řidiči, kteří jsou nyní ve vazbě kvůli podezření z páchání drogové trestné činnosti. Autobus se má vrátit do Česka v nejbližších dnech a bude ihned zařazen zpět do provozu, řekl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. 

"Nemáme žádné nové zprávy od norské policie, takže bychom měli autobus bez problémů dostat zpět. Nevíme, jaké bude potřeba vyřídit procedury, takže není ani jasné, kdy přesně se autobus dostane zpět do Česka," doplnil Ondrůj. 

Dva řidiči Student Agency v norské vazbě dále čekají na vyřešení případu. "Nemáme o nich podrobnější informace, protože je to jejich soukromá záležitost, do které bohužel zatáhli naši společnost. Ukradli totiž autobus k jejich soukromým záležitostem v době, kdy měli odpočívat. To vyplývá i ze záznamu GPS," uvedl Ondrůj. Ve vazbě je i třetí zadržený, jímž je český občan dlouhodobě žijící v Norsku. 

Ondrůj znovu zopakoval, že prokáže-li se vina řidičů, kteří ve firmě pracovali několik let, měli by být potrestáni nejen podle zákona, ale čeká je i přísný vnitrofiremní trest. "Je to výstraha pro všechny podobné dobrodruhy, kteří by takto chtěli páchat trestnou činnost a porušovat zákony a nařízení zaměstnavatele," řekl majitel Student Agency Radim Jančura.

Tagy: Norsko Student Agency

Zdroje: ČTK