Student Agency loni vydělala poprvé více než 100 milionů Kč

- Aktuality autor: Michal Polák

Dopravní firma Student Agency brněnského podnikatele Radima Jančury loni podle prvních odhadů vydělala poprvé před zdaněním více než 100 milionů korun. Zisk firmy v posledních letech mírně roste, řekl dnes majitel firmy Radim Jančura.

"Nejvíce nám vynášejí staré činnosti jako autobusová doprava nebo prodej letenek. Zisk, který vyrobíme, reinvestujeme dál do charity jménem doprava," uvedl Jančura.

Společnosti roste také obrat. Podle prvních odhadů za loňský rok dosáhl celkový obrat 5,5 miliardy, což znamená meziroční navýšení o více než miliardu korun. Obrat z hlavních činností činí téměř pět miliard.

"Na tomto růstu obratu se přitom ve většinové míře podílel prodej zájezdů a dovolených pod značkou dovolena.cz. Posílily i další aktivity v rámci Student Agency - prodej letenek či autobusová doprava," uvedl Jančura.

Jančura expanduje na Slovensko

Skupina, do které patří i železniční dopravce RegioJet, zaměstnává aktuálně 1379 lidí. Před rokem měla 939 zaměstnanců. "Nejvíce lidí jsme nabírali pro internetový prodej zájezdů přes server dovolena.cz a pochopitelně i pro RegioJet, kde vzrostl počet zaměstnanců ze sedmi na sto," uvedl mluvčí skupiny Aleš Ondrůj.

RegioJet vstoupil na český železniční trh loni v září. Na lince z Prahy do Ostravy konkuruje Českým drahám. Za první tři měsíce RegioJet přepravil 105.000 lidí. Místo plánovaných 18 spojů denně na trati zatím jezdí deset spojů. Jejich počet se na plánovanou úroveň zvýší až koncem prvního čtvrtletí letošního roku.

RegioJet od letoška začne převážet cestující i na Slovensku, a to mezi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnem. Vyhrál tendr, který slovenský stát vypsal.

Tagy: jancura zisk

Zdroje: ČTK