Strojvůdce vlaku, který havaroval v Bronxu, na okamžik usnul

- Aktuality autor: Danica Klein

Strojvůdce vlaku, po jehož nedělním vykolejení v New Yorku zemřeli čtyři lidé, prý před nehodou přemohla dřímota. Na jak dlouhou dobu při řízení usnul, není podle Bottalica jasné. Krevní zkouška podle agentury Reuters vyloučila, že by byl muž pod vlivem alkoholu. 

Vykolejení vlaku

Vykolejení vlaku,zdroj: Reuters

Šestačtyřicetiletý strojvůdce William Rockefeller jel s vlakem rychlostí 132 kilometrů za hodinu, skoro třikrát rychleji, než je povoleno v místě nehody. Čtyři cestující zemřeli, 60 lidí se při nehodě zranilo. 

Bottalico, který s Rockefellerem po nehodě mluvil, řekl, že "v podstatě zadříml" a že prožil "obdobnou věc jakou zažíváme, když řídíme auto...mikrospánek nebo co to může být". 

Vyšetřovatelé pracující na případu předtím uvedli, že strojvůdce těsně před nehodou ztratil koncentraci a cítil se jako omámený. Zda usnul, odmítli potvrdit. 

Podle úvodního šetření se zdá, že nehodu nezpůsobila žádná technická závada. Federální výbor pro bezpečnost v dopravě (NTSB) nezjistil žádné chyby v brzdném systému vlaku. Brzdy ve všech devíti stanicích předcházejících nehodě fungovaly bez problému, stejně jako drážní signalizace. 

Vyšetřovatelé však zdůraznili, že šetření příčiny nehody potrvá týdny, možná měsíce. Krevní zkouška nicméně vyloučila, že by byl strojvůdce v době jízdy pod vlivem alkoholu. 

Tagy: vykolejení nehoda vlaku Bronx strojvůdce

Zdroje: ČTK