Strojvedoucí vlaku na Šumpersku ignoroval červenou. Musel být zastaven

- Aktuality autor: Lucie Hyblerová

Automatické zastavení zabránilo v úterý vpodvečer v Postřelmově na Šumpersku střetu dvou osobních vlaků, které vjely na stejnou kolej. Podle policistů mimořádnou situaci zavinil osmačtyřicetiletý strojvedoucí, který nerespektoval signál stůj v železniční stanici. Je podezřelý z obecného ohrožení, řekl dnes ČTK krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Podobný případ se na u Postřelmova stal na konci srpna. 

Vlak ČD (ilustrační foto)

Vlak ČD (ilustrační foto),zdroj: Profimedia.cz

"Strojvedoucí vyjel na kolej, po které se pohyboval v opačném směru jízdy osobní motorový vlak, který byl vlivem automatického dálkového brzdného systému zastaven. Ke zranění osob a škodě na majetku nedošlo," uvedl policejní mluvčí. Podle něj svým porušením povinností vystavil strojvedoucí v nebezpečí několik desítek cestujících z obou osobních vlaků. Hrozí mu až dva roky vězení nebo zákaz činnosti. 

Podobný případ se stal na konci srpna, kdy dva vlaky vjely na stejnou kolej mezi Zábřehem a Postřelmovem. I tam jeden ze strojvedoucích podle policie nerespektoval světelnou signalizaci. Střetu obou vlaků zabránil dispečer v Šumperku, který po obdržení signálu použil k zastavení provozu na železniční trati takzvaný generální stop, kterým obě vlakové soupravy zastavil. Podobná událost se stala na Šumpersku také loni v dubnu. Pomocí zabezpečovacího zařízení musel být na dálku zastaven osobní vlak, který projel v Bludově na červenou. Rádiovým signálem byly zastaveny kvůli tomuto

Tagy: Šumpersko

Zdroje: ČTK