Střelecké cvičení slovenské pohraniční policie ohrozilo civilisty

- Aktuality autor: red

Cvičení slovenské pohraniční policie na střelnici v Michalovcích na východě země ohrozilo civilisty. Mimo areál totiž vyletěly čtyři střely a za frekventovanou silnicí zasáhly budovy stavebních firem a zaparkovanou Avii. Informoval o tom ve středu zpravodajský server Pravda.sk.

Policisté minulý týden ve čtvrtek nacvičovali střelbu z československého samopalu vzor 58 na terče ve vzdálenosti 25 a 50 metrů. Střely z této zbraně dokážou zabít člověka až na vzdálenost 2800 metrů, tolik činí maximální dostřel. Zásahy po střelbě byly nalezeny asi 2000 metrů od místa cvičení.

Jedna kulka zasáhla dílnu s lidmi

Jedna zbloudilá kulka zasáhla dílnu, kde v té době pobývalo pět lidí, a další nástavbu nákladního vozu. Zbylé dvě trefily budovu bratislavské stavební společnosti, kde bylo sedm lidí.

"Buď šlo o lidské selhání, nebo je střelnice skutečně nebezpečná," citoval server Pravda.sk pod podmínkou anonymity někdejšího příslušníka ozbrojených sil.

Pohraniční policie se k incidentu odmítla vyjádřit. Případem se zabývá policie i ministerstvo vnitra. Střelnice je do vyšetření případu uzavřená a zbraně jsou na expertize.

Zdroje: ČTK