Střelec z virginské univerzity byl identifikován

- Aktuality autor: Jan Pastor

Policie v americkém státě Virginie identifikovala muže, jenž ve čtvrtek zastřelil u tamní technické univerzity policistu a poté sám sebe. Podle agentury AP jde o dálkového studenta nedaleké Radfordské univerzity. Policie však stále neví, co ho k zabíjení přimělo.

Střelba vyvolala velkou pozornost, protože virginská polytechnika v Blacksburgu se stala v roce 2007 dějištěm nejhoršího masakru na americké vysokoškolské půdě. Jihokorejský student tam postřílel 32 lidí, než sám spáchal sebevraždu.

Čtěte také: Střelba na americké škole: Policie důvod stále nezná

Ve čtvrtek podle policie střílel 22letý Ross Truett Ashley. Ví se také, že přijel sportovním užitkovým vozem, kterého se pod pohrůžkou střelnou zbraní zmocnil v Radfordu. Vůz pak zaparkoval na kampusu virginské polytechniky.

Ozbrojenec zastřelil 39letého policistu Derieka Crouse, otce pěti dětí, jenž kontroloval automobily v areálu univerzity. Policie nyní potvrdila, že střelec a policista se neznali.

Později se útočník zastřelil poté, co jej na útěku spatřil jiný policista.

Škola po událostech z roku 2007 zavedla nový systém varování pro studenty a personál, který podle deníku The Washington Post patří mezi nejdokonalejší v USA.

Tagy: střelba

Zdroje: ČTK